عطر چیست؟

عطر چیست؟

عطر ادکلن

عطر چیست


تاریخچه عطرها به اندازه تاریخ تاریخ بشر قدیمی است. آنها برای اولین بار توسط مصریان برای مراسم و مراسم مذهبی خود مورد استفاده قرار گرفتند - شواهدی از استفاده از عطرها در مصر باستان وجود دارد که مربوط به 3500 سال قبل از میلاد مسیح است. با این حال ، کلمه "عطر" از رومیان آمده است. این مورد برای سوزش تشریفاتی یا "هر fumum" به معنی "از طریق دود" استفاده می شد ، بنابراین این عبارت لاتین عطر معروف خود را به عطرهای معروف بخشید.

یونانی ها اولین کسانی هستند که عطرهای مایع تولید می کنند ، اما آنها با عطرهایی که امروزه از آنها استفاده می کنیم بسیار متفاوت است - در آن زمان آنها از روغنهای بسیار سنگین و پودرهای معطر تشکیل شده بودند. به جز آداب معنوی ، از عطرها برای پوشاندن بوی بد بدن استفاده می شد. همچنین از آنها برای حیوانات خانگی و اشیاء مختلف خانگی استفاده می شد که به سرعت آنها را در موقعیت مطلوب بین پادشاهان ، ملکه ها و انواع نجیب زادگان قرار می داد.

عطرهای مدرن با پیشینیان بسیار متفاوت هستند. امروزه آنها ترکیبی از روغنهای اساسی ، فیکساتیوها و حلالها هستند. امروزه ، این ترکیبات می توانند به صورت مصنوعی تولید شده یا از گیاهان مختلف استخراج شوند. در هر صورت ، هر عطر از 3 نوع نت اصلی تشکیل شده است:

    نت های برتر - این عطرهایی است که بلافاصله بعد از اعمال عطر بر روی پوست خود بو می دهید. آنها معمولاً خیلی سریع تبخیر می شوند ، اما به عنوان اولین تصور از یک عطر خاص ، آنها بسیار مهم هستند.
    نت های میانی - همانطور که از نام آنها پیداست ، این عطرهایی هستند که پس از تبخیر نت های برتر باز می شوند. آنها قلب "عطر" هستند.
    یادداشت های پایه - این یادداشت هایی است که بعد از ناپدید شدن نت های میانی بو می کنید. همراه با نت های میانی ، موضوع کلی عطر را تشکیل می دهند. نت های پایه غنی تر و عمیق تر هستند و معمولاً در حدود 30 دقیقه پس از استفاده از آن آشکار می شوند.

با توجه به غلظت ترکیبات معطر ، چندین نوع اصلی از رایحه وجود دارد:

    عصاره عطر - این دشوارترین نوع برای پیدا کردن است ، غلظت آن بین 15 تا 40 درصد است. با این یکی مراقب باشید ، زیرا بسیار قوی است (حدود 6 ساعت طول می کشد) و به راحتی می تواند باعث تحریکات پوستی شود!
    Eau de Perfume (EdP) - غلظت آن بین 10٪ و 20٪ (معمولاً حدود 15٪) است. معمولاً حدود 3 تا 5 ساعت طول می کشد.
    ادو توالت (EdT) - ترکیبات معطر آن بین 5٪ تا 15٪ (معمولاً حدود 10٪) است. معمولاً حدود 2 تا 4 ساعت طول می کشد.
    ادوکلن (EdC) - ترکیبات معطر آن بین 3٪ و 8٪ (به طور معمول حدود 5٪) است. معمولاً حداکثر 2 ساعت طول می کشد.

نکته مهم در مورد ماندگاری عطرها: در مورد طول عمر و قدرت انواع رایحه فوق ابهامات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، به طور معمول Eau de Perfume (EdP) از Eau de Toilette (EdT) متمرکزتر خواهد بود ، این بدان معنی است که شدت و ماندگاری بیشتری خواهد داشت ، اما همیشه اینطور نیست. توجه داشته باشید که خانه های عطرهای مختلف برای عطرهای خود از مقادیر مختلف روغن استفاده می کنند ، به این معنی که یک EdT از یک خانه عطر ممکن است در واقع قوی تر و طولانی تر و EdP از خانه عطر دیگری باشد.

توصیه ما: به انواع عطرهایی که در خانه دارید نگاهی بیندازید - آنها به شما ایده می دهند که از چه رایحه ای استفاده می کنید. سپس ، هنگامی که به خرید عطر می روید ، همیشه عطر را روی پوست خود آزمایش کنید (یک بار یک عطر) و منتظر بمانید تا باز شود. وقت خود را سپری کنید و با یافتن عطر مورد علاقه بعدی خود لذت ببرید!


احتمالاً متوجه شده اید که آنها به اشکال زیادی مانند عطر ، ادکلن و ادو توالت می آیند. عالی است ، اما تفاوت بین محصولات مختلف چیست؟ به طور خلاصه ، همه رایحه ها تقریباً یکسان هستند ، اما بر اساس غلظت روغن در الکل و آب ، اسمی به آنها داده می شود.


برا مشاهده عطر و ادکلن  فروشگاه سنسو کلیک کنید (قیمت های استثنایی با گارانتی اصالت کالا برای اولین بار در ایران)

 

جستار های وابسته:
عطر چیست؟
ادکلن چیست؟

 

 

 

ثبت دیدگاه

فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند

ارتباط با واحد پشتیبانی فروشگاه

جهت اطلاع از آخرین قیمت محصولات و مشاوره تخصصی از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید