عطر
18دی 1398
| عطر , perfume|0دیدگاه

چطور یک عطر خوب بخریم؟

چطور یک عطر خوب بخریم

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد. با داشتن انواع مختلف و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید دستان خود را بالا برده و بدون فکر بسیار یکی را انتخاب کنید. با این وجودبا در نظر داشتن این نکات در خانه و قبل از خرید به شما كمك می كند تا گزینه های خود را كمتر كنید. هنگام خرید ،عطرها را با هم مقایسه کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که پشیمان نخواهید شد!

 

1-قیمت:در مورد قیمت تصمیم بگیرید. عطر یک کالای لوکس است و هزینه آن می تواند بین محصولات متفاوت باشد. برخی از عطرهای زیر50هزار تومان و برخی دیگر صدها یا حتی چند میلیون تومان قیمت دارند. قبل از خرید ، تصمیم بگیرید که چقدر پول برای یک عطر خرج کنید.

اگر عطر یک هدیه است ، هم امور مالی شخصی خود و هم رابطه خود را با گیرنده هدیه در نظر بگیرید. اگر به همسرتان عطر می دهید ، ممکن است بخواهید برای آشنایی که نمی دانید بیشتر از آن چیزی که دوست دارید صرف عطر بپردازید.

 

2-غلظت عطر:غلظت عطر را انتخاب کنید. عطرها بسته به قدرت ماندگار خود دارای نامهای مختلفی هستند. به طور معمول ، گرانترین عطرها از ماندگاری طولانی ترین عطرها هستند ، در حالی که عطرهای ارزان قیمت به اندازه قدرت ماندگاری ندارند. معمولاً می توانید نوع یا غلظت عطر را تحت عنوان آن در قسمت جلوی بطری مشاهده کنید.

 ادو ادکلن کمترین غلظت عطر را دارد که حدود دو ساعت به طول می انجامد. این روغن 3-5٪ در مخلوط آب و الکل است.
 ادو توالت نوعی عطر کمی غلیظ تر است و سه تا چهار ساعت به طول می انجامد. این روغن حدود 4-8٪ است.
 Eau de parfumغلظت روغن بالاتری نسبت به ادوکلن دارد و حدود شش ساعت طول می کشد. این روغن 15-18٪ مخلوط شده با الکل است.
 عطر با بالاترین غلظت ، پارفوم نامیده می شود. قدرت ماندگاری خوبی دارد و تمام روز دوام خواهد داشت. این 15-30 روغن مخلوط با الکل است.

 

3-رایحه عطر:رایحه های یک خانواده معطر. در نظر بگیرید که از شما و یا گیرنده عطر لذت می برید. عطرها به طور کلی به چهار دسته رایحه تقسیم می شوند ، اگرچه بسیاری از عطرها حاوی ترکیبی لطیف از رایحه هستند. اگر در حال خرید عطر برای شخص دیگری هستید ، ببینید که انواع عطر آنها را استفاده می کند. اگر نمی دانید چه نوع عطرهایی را دوست دارید ، نگران نباشید: می توانید وقتی در حال امتحان کردن عطرها در فروشگاه هستید ، خانواده عطر را ترجیح دهید.

عطرهای گل / عطر مانند گلهای تازه بریده شده بو می کنند. رایحه رایج مورد استفاده در عطرهای گلدار گل رز ، اسطوخودوس ، میخک و شکوفه نارنج است. عطرهای گل به دلیل رایحه ای شیرین و زنانه که بیشتر از آن لذت می برند محبوب ترین عطرهای زنانه هستند.
عطرهای مرکبات / میوه ای بوی میوه ، بویژه مرکبات می دهند. تن های رایج میوه های مرکبات مانند پرتقال ، گریپ فروت و آهک است ، اما میوه های دیگری مانند زردآلو ، سیب یا هلو نیز وجود دارد. به طور کلی این عطرها روشن و طراوت هستند.
عطرهای شرقی / معطر بوی مشک و پیچیده می دهند. بسیاری از آنها حاوی تن ادویه جات ترشی جات مانند آنیس ستاره ، دارچین و وانیل هستند.
عطرهای وودی / Chypre بوی چوبی و خاکی دارند. بسیاری حاوی عطرهایی مانند ترنج ، بلوط خامه ای و پاتوولی هستند.

 

4-پرسش:از دیگران بپرسید که از چه عطر استفاده می کنند. از رایحه هایی که پیرامون شما استفاده می کنند آگاه باشید بدون توجه به اینکه در محل کار هستید ، در قطار یا کلاس هستید. اگر چیزی را که دوست دارید استفاده کننده رایحه بپرسید که این عطر چیست. شما هرگز نمی دانید ، می توانید عطر و بوی جدید خود را حتی بدون ورود به فروشگاه پیدا کنید

اگر عطر و بوی عطرهای دوستانتان را دوست ندارید ، سعی کنید آنچه را که در مورد آنها دوست ندارید ، مشخص کنید. این اطلاعات ارزشمندی است که به شما کمک می کند گزینه های خود را محدود کنید.

 

برا مشاهده عطر و ادکلن  فروشگاه سنسو کلیک کنید (قیمت های استثنایی با گارانتی اصالت کالا برای اولین بار در ایران)

 

جستار های مشابه:

خرید عطر خوب

ویژگی عطر خوب

 

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد , لطفا فیلد های ستاره دار را تکمیل نمایید

عنوان عطر سنسوپرفیوم مرجع تخصصی عطر ادکلن مردانه و زنانه

قیمت : تومان