عطر
18دی 1398
| عطر , perfume|0دیدگاه

تاریخچه عطر ادکلن

عطر

وقتی عطر و بوی خاصی از قبیل لباس های تمیز یا هلو تازه را بوی می آوریم ، فوراً و ناخودآگاه آن بو را به بخشی از حافظه خود وصل می کنیم. بو می تواند احساسات را برانگیزد و خاطراتی را که فراموش کرده بودیم به دست آورد. عطر ، به سادگی ، تسلط بر برخی از رایج ترین رایحه ها و ترکیب هنری آن برای ایجاد بوی بی نظیر برای یک فرد است. برای درک عطر ، باید از زمان آغاز آن شروع کنیم ، در زمان مصریان باستان.

سرچشمه و تاریخچه

مصریان مسئول منشاء عطر بودند. آنها در همه چیز از مراسم مذهبی گرفته تا مقدمات تدفین و حتی پوشیدن روزانه استفاده می کردند. نخبگان ثروتمند جامعه مصر ، زن و مرد به طور یکسان ، خود را با عطرهایی مانند زنبق زینت می دهند تا جایگاه خود را بیان کنند. ایرانیان استفاده از عطر را به عنوان نشانه ای از وضعیت سیاسی به دست گرفتند ، اما تا زمانی که یونانیان و رومی ها با آن آشنا نشدند ، شروع شد که به عنوان نوعی از هنر مورد توجه قرار گیرد و به صورت پراکنده و با کیفیت مداوم تولید شود. باستان شناسان اخیراً از 2،000 سال قبل از میلاد مسیحی ، واقع در قبرس ، كارخانه عطر را کشف كردند كه به نظر می رسید در زمینه تولید رایحه هایی مانند گشنیز ، لورل ، میرت ، اسطوخودوس و رزماری تخصص داشته اند. عطر به آرامی در سراسر جهان پخش شد و برای مدتی عطرها عمدتاً برای استفاده در مراسم مذهبی رزرو شدند. با این حال ، در سال 1190 ، عطر در پاریس شروع به تولید تجاری کرد و از همانجا ، بار دیگر به یک صنعت عظیم شکوفا شد.

پارچه های عطر رایحه بخشی غیرقابل جبران از زندگی است. این نقش در زندگی تاریخی نیز نقش اساسی داشته است و کاتیا یوهانسن در این مقاله از دانشگاه نبراسکا ، لینکلن توضیح می دهد که چگونه او در این باره رفت و از تحقیقات خود درباره تاریخ غنی عطر یاد گرفت.
Coco Chanel ، - چه چیزی این عطر را بسیار محبوب کرده است - و داستان در پشت خالق آن چیست؟ با پشت سر گذاشتن این داستان جذاب از WBUR ، تاریخچه یکی از معروف ترین عطرهای تاریخ را کشف کنید.
از صنعت تا لوکس: عطر فرانسوی در قرن نوزدهم عطر از زمان رومیان یک صنعت بوده است ، اما این عطر را به نمادی از لوکس واقعی چه چیزی افزایش داد؟ در اینجا در این مقاله از دانشکده تجارت هاروارد اطلاعاتی کسب می کنیم
Jar Perfume Jar - طراحی ظرف عطر اختراع قرن بیستم نبود. نگاهی بیندازید به یکی از اولین ظروف عطر "نمادین" از قرن ششم قبل از میلاد ، با تقدیر از موزه هنر متروپولیتن.
بدن هنر: رایحه - ما می دانیم که امروزه عطر چگونه به بازار عرضه می شود ، اما مصریان چگونه این مشکل را برطرف کردند؟ در یک بطری عطر مصری باستان نگاهی بیندازید و در این مقاله کوتاه اما شیرین از موزه PittRivers آن را با پسر عموی مدرن خود مقایسه کنید.
چگونه عطر ساخته شده است

مصریان قبلاً برای تهیه رایحه و پمادها با روغنهای ضروری مخلوط می شدند. با این حال ، عطر امروز از یک روش تهیه بسیار پیچیده تر استفاده می کند. عطر مورد نظر ، در مقادیر مشخص ، با اتانول یا اتانول و آب ترکیب می شود. غلظت عطر بستگی به نوع عطری دارد. به عنوان مثال ، عطر واقعی ممکن است ترکیبی تا 40٪ از مواد معطر داشته باشد. Eau de Parfum تنها در 20٪ مواد معطر خود را در مخلوط خود قرار داده و در نتيجه عطر روشن تر و لطيف تري حاصل مي شود. همه چیز به مشخصات عطر مورد نظر و عطرهایی که عطر می خواهد بکشد بستگی دارد.

 

رایحه عطر

بوهایی مانند جولیوس سزار: عطرهای مجدد - علاوه بر ارائه دستور العمل برای عطر رومی ، این مقاله از Science of School نحوه تهیه عطرها ، برخی از رایج ترین مواد تشکیل دهنده و نحوه تولید مثل یک عطر رومی در خانه خود را نشان می دهد. اگر به عطرهای تاریخی علاقه دارید ، این مقاله است که نباید از دست برود!
نقش یک شیمیدان عطر  یک ماده شگفت آور شیمی در پشت عطر وجود دارد ، به خصوص آنهایی که به صورت مصنوعی تولید می شوند. انجمن سلطنتی شیمی با این مصاحبه با جودیت گرگوری ، یک شیمی دان ارشد عطر ، به شما امکان می دهد نگاهی بیندازید در آزمایشگاه عطرها و شغل.
عطر ، در این مورد ، "ساخته شده توسط بینی" - عطرهای حرفه ای یک نوع منحصر به فرد هستند. در این مقاله از نیویورک تایمز با یکی از بزرگواران روزآمد ، روجا داوو آشنا شوید.

 

برا مشاهده عطر و ادکلن  فروشگاه سنسو کلیک کنید (قیمت های استثنایی با گارانتی اصالت کالا برای اولین بار در ایران)

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد , لطفا فیلد های ستاره دار را تکمیل نمایید

عنوان عطر سنسوپرفیوم مرجع تخصصی عطر ادکلن مردانه و زنانه

قیمت : تومان