عطر
15آذر 1398
| عطر , perfume|0دیدگاه

فرق عطر و ادکلن

فرق عطر و ادکلن

 

در این مقاله می خواهیم تفاوت میان عطر و ادکلن را بررسی کنیم و همچنین دسته بندی از غلظت های عطر را بیان کنیم با ما همراه باشید

 

اگر تا به حال در یک فروشگاه عطر رفته باشید ، احتمال دارد که از بخش عطر استفاده کرده باشید. و احتمالاً متوجه شده اید که آنها به اشکال زیادی مانند عطر ، ادکلن و ادو توالت می آیند.اما تفاوت بین محصولات مختلف چیست؟ به طور خلاصه ، همه رایحه ها تقریباً یکسان هستند ، اما بر اساس غلظت روغن در الکل و آب ، اسمی به آنها داده می شود.

گرافیک Real Men Real Style ، توضیح می دهد که "عطر" به طور کلی یک اصطلاح unisex برای هر بو است که مقدار معینی از روغن عطر رقیق شده در الکل و آب است. بسته به غلظت ، نام دیگری پیدا می کند. در اینجا مرتب شده است:

 

Eau fraiche - رقیق ترین نسخه رایحه ، معمولاً با یک تا سه درصد روغن عطر در الکل و آب است. معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد.

کلن (ادو ادکلن) - قدیمی ترین اصطلاح عطر است که در آمریکای شمالی برای رایحه های مردانه استفاده می شود. سبک ، تازه و میوه ای ، به طور معمول از دو تا چهار درصد روغن های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. تمایل به استفاده در عطرهای مخصوص افراد جوان است. معمولاً حدوداً دو ساعت طول می کشد.

توالت (ادو توالت) - ترکیبی از اسپری سبک با پنج تا 15 درصد جوهر عطر خالص که در الکل حل می شود. معمولاً حدوداً سه ساعت طول می کشد.

عطر (eau de parfum) - از نظر تاریخی بدون جنسیت ، برای توصیف عطرهای مردانه و زنانه استفاده می شد. بهترین اصطلاح برای توصیف یک رایحه است. حاوی 15 تا 20 درصد جوهر عطر خالص است و حدوداً پنج تا هشت ساعت به طول می انجامد.

عطر - فساد عبارت لاتین در هر بخار (از طریق دود). متمرکز ترین و گران قیمت ترین گزینه ها برای انتخاب رایحه است. کمی روغن روغنی ، عطر یا پارفوم از 20 تا 30 درصد جوهر عطر خالص تشکیل شده است. یک کاربرد واحد عطر می تواند تا 24 ساعت دوام داشته باشد.

 

دانستن اینها مفید است ، و مطمئناً می تواند به شما کمک کند تصمیم خود را برای تصمیم گیری بهتر خرید کنید اگر به دنبال چیزی هستید که کمی سبک تر باشد و آن در روزها یا روزهای گرم تابستان و... بماند ،

 

 

برخی باور های نادرست:

1-همواره عطر برای خانوم ها به کاربرده می شود و ادکلن را مخصوص آقایان می دانند

2-عطر به عطر های شیشه باز و ادکلن را به عطر های شیشه پلمپ می گویند

هردو این باور ها غلط می باشند در واقع عطر از اسانس های متفاوت بسته به هدف ساخت عطر و به همراه آب باعث ساخت یک عطر می شود و همواره در ساختار تمام عطر ها اسانس و آب وجود دارد اما بسته به مقدار درصد اسانس بکار رفته در عطر غلظت متفاوتی دارد .

 

عطرهای مردانه عموماً "برای مردان" یا در واژه فرانسوی "homme" نامیده می شوند - اگر شما این موضوع را نمی بینید ، خوشبختانه این عطر برای زنان است زیرا سازندگان عطرها معمولاً تصور می کنند که عطر بدون این کلمه نسخه پیش فرض است.

 

نت های یک عطر به نت های پایه ، نت های میانی یا قلب و نت های برتر یا پایه تقسیم می شود. نت های برتر عموماً بی ثبات ترین هستند و به همین دلیل ابتدا با استفاده از رایحه ، حس می شوند.

پس از پراکنده شدن رایحه آنها ، نت های میانی یا قلب از بین می روند و سپس نت های پایه رایحه نهایی است ، طولانی ترین طول آن.

روغنهای اساسی در هر نوع عطر چگونه استفاده می شوند؟

روغنهای اساسی به خودی خود همانند سایر عناصر ممکن یک عطر بسیار غلیظ هستند. رایحه یک روغن ضروری یا هر ماده عطر دیگری تا زمانی که به طور مناسب رقیق و مخلوط نشود ممکن است ناخوشایند باشد.

آب و الکل برای کمک به رقیق کردن ، مخلوط کردن و ترکیب روغنهای اساسی و سایر عناصر موجود در رایحه استفاده می شود. سطح غلظت مواد تشکیل دهنده عطر در ترکیب روغن و آب ویژگی اصلی تمایز است که نوع عطر را مشخص می کند.

 

 

فرق عطر و تستر:

همواره شرکت های ارایه دهنده عطر به فروشندگان به همراه عطر ها یک الی چند تستر نیز می دهند در واقع تستر برای استفاده هایی که در فروشگاه های فروش عطر بصورت میلی لیتری کاربرد دارد.

انواع غلظت های عطر بر اساس تغییر اسانس:(امار بدست امده از منبع دیگر)

-Perfume: میزان اسانس به کار رفته 15 تا 25 درصد


-Soie de Perfume: اسانس حدود 15 تا 18 درصد


-Eau de Perfume: اسانس حدود 8 تا 15 درصد


-Eau de Toilette: اسانس 4 تا 10 درصد


-Eau de Cologne: اسانس 2 تا 5 درصد


-Eau de fraiche یا Deodorant: اسانس کمتر ار 3 درصد که همان اسپری ها هستند.
 

حال متوجه میشویم که در واقع ادکلن عطری است با غلظت اسانس 2الی 5 درصد که امروزه تولید آن متوقف شده است و بیشترین درصد غلظت تولیدی امروزه به عطر های با غلظت ادو پرفیوم و ادو تویلت اختصاص دارد

 

 

برا مشاهده عطر و ادکلن  فروشگاه سنسو کلیک کنید (قیمت های استثنایی با گارانتی اصالت کالا برای اولین بار در ایران)

 

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد , لطفا فیلد های ستاره دار را تکمیل نمایید

عنوان عطر سنسوپرفیوم مرجع تخصصی عطر ادکلن مردانه و زنانه

قیمت : تومان